nalewka z jeżyn

Nalewka z jeżyn — same korzyści dla Twojego zdrowia

Nalewka z jeżyn to ceniony eliksir, który pozytywnie wpływa na zdrowie. Z pewnością bardzo dobrze znany jest twojej babci, czy mamie. Poznaj sprawdzone przepisy, które pozwolą ci przygotować pyszną nalewkę z jeżyn.

Nie można zaprzeczyć, że nalewka z jeżyn ma wiece cennych właściwości. Świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które mają problemy z układem krążenia, wykazują działanie wzmacniające serce, redukują ryzyko pojawienia się miażdżycy. To jednak nie wszystko! Może ci pomóc, jeśli borykasz się z PMS lub menopauzą. To tylko kilka pozytywnych aspektów, które wynikają ze spożywania nalewki z jeżyn. W dalszej części artykułu poznasz szereg innych właściwości, a także dowiesz się jak zrobić pyszną nalewkę z jeżyny!

Nalewka z jeżyn — zadbaj o zdrowie!

Zarówno nalewka z jeżyn na wódce, jak i nalewka z jeżyn na spirytusie ma piękny czerwony, lub bordowy kolor. Jednak zachwyca nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim smakiem. Co więcej, bez żadnego problemu możesz przygotować ją samodzielnie w domu. To właśnie nalewka z jeżyn domowej roboty będzie najlepsza!

Owoce jeżyny mają wiele cennych witamin i minerałów. Znajdziesz w nich między innymi witaminę A, B, C, a także sporo wapnia, potasu i magnezu. Właśnie dzięki temu, nalewka z jeżyn ma cudowny wpływ na zdrowie. Przygotuj taką nalewkę w domu i wzmocnij swój organizm. Świetna dla zdrowia będzie także nalewka z jeżyn z miodem lub nalewka z jeżyn z cytryną. Te dodatkowe składniki również mają wiele cennych witamin. 

nalewka z jeżyn - zadbaj o zdrowie

Nalewka z jeżyn — właściwości tego eliksiru

Dlaczego nalewka z jeżyn na bimbrze lub innych rodzajach alkoholu jest dobra dla twojego zdrowia? Zdecydowanie warto poznać jej dobroczynny wpływ na organizm. Jeżynówka będzie zbawienna dla układu pokarmowego, nerwowego, pomoże walczyć z problemami skórnymi, a także wzmacnia pracę serca. Wykazuje działanie przeciwzapalne. Oprócz tego spożywając niewielkie ilości nalewki z jeżyn, wzmocnisz swój organizm. Zdecydowanie warto korzystać z naturalnych sposobów, które mogą wesprzeć pracę organizmu. Jeśli masz problemy z górnymi drogami oddechowymi, nalewka z jeżyn również świetnie się sprawdzi. 

Nalewka z jeżyn to lek na przeziębienie, który znany i stosowany był przez każdą babcię! Pomaga zwalczyć katar czy ból gardła. W takich sytuacjach najlepiej dodawać kilka łyżeczek nalewki do herbaty. 

nalewka z jeżyn - właściwości tego eliksiru

Jeżynówka — przepis

Czas przejść do najważniejszej kwestii. Jak przyrządzić pyszną i leczniczą nalewkę z jeżyn? Warto od razu podkreślić, że istnieje kilka przepisów na ten zbawienny dla zdrowia trunek. Przepisy możesz dowolnie modyfikować pod swoje potrzeby. Dołącz do wielbicieli nalewki z jeżyn z cytryną i wielu innych propozycji. Ten trunek możesz wykonać między innymi na spirytusie, wódce lub bimbrze. Poznaj przepis wart uwagi!

Podstawowy przepis na nalewkę z jeżyn

Przygotowanie we własnym domu nalewki z jeżyn jest bardzo proste. Zdecydowanie warto spróbować swoich sił, by móc cieszyć się dobrym zdrowiem!

Co będzie ci potrzebne?

  • jeżyny (około 2 kg)
  • cukier (około pół kg)
  • wódka (około 0,5 l)

Jak przygotować jeżynówkę?

Koniecznie spróbuj przygotować nalewkę jeżynową w domu, to bardzo proste. Jak zrobić to krok po kroku? Najpierw musisz bardzo dokładnie umyć i osuszyć owoce. Następnie przygotuj duży słój i układaj kolejne warstwy, zaczynając od owoców, a następnie przechodząc do cukru. Na koniec przykryj słoik gazą i odstaw w słoneczne miejsce w domu. Tak przygotowany słoik powinien leżakować około 2 tygodnie. Co kilka dni powinieneś delikatnie wstrząsnąć słoikiem, wszystko po to, aby cukier powoli się rozpuścił. Po dwóch tygodniach delikatnie rozgnieć owoce i dodaj wódkę. Całość szczelnie zamknij. Tak przygotowana nalewka powinna poczekać jeszcze około 2 tygodnie, po tym czasie możesz odcedzić ją przez gazę i przelać do butelek. To jednak nie koniec, nalewka z jeżyn powinna jeszcze poczekać w butelce około pół roku, aż będzie gotowa do spożycia. Nie da się ukryć, że cały proces jest dosyć długi, jednak zdecydowanie warto poczekać!

Nalewka z jeżyn jest bardzo łatwa do wykonania w domu. Warto spożywać nalewkę z jeżyn, ponieważ wykazuje ona wiele cennych właściwości dla zdrowia. Nie czekaj i już teraz sprawdź swoje umiejętności w kuchni!

nalewka z jeżyn - jak przygotować jeżynówkę
4.2/5 - (12 głosów)
Archiwum: luty 2024