Forum dla ludzi z pasją
Co jest lepsze, wózek manualny czy elektryczny dla seniora? - Wersja do druku

+- Forum dla ludzi z pasją (http://pilnujdrinka.pl)
+-- Dział: Wszystko (/dzial-wszystko)
+--- Dział: Kobiety (/dzial-kobiety)
+--- Wątek: Co jest lepsze, wózek manualny czy elektryczny dla seniora? (/w-co-jest-lepsze-wozek-manualny-czy-elektryczny-dla-seniora)Co jest lepsze, wózek manualny czy elektryczny dla seniora? - porannazjawa - 11-28-2016 02:55 PM

Cześć. Moja mama jest po udarze i nie może chodzić.Zastanawiam się jaki wózek dla niej dobrać, żeby mogła sprawniej poruszać się w mieście? Zastanawiam się nad wózkiem elektrycznym, tyle, że martwie się ze mamusia nie poradzi sobie przy jego obsludze.


Co jest lepsze, wózek manualny czy elektryczny dla seniora? - SAVAGE - 11-28-2016 03:10 PM

Nie musisz martiwc się o obsluge inwalidzkiego wózka elektrycznego, bo w takim najprostszym wydaniu bardzo latwo jest nim sterowac. Silnik i przelacznik jazdy bardzo ulatwiaja poruszanie się. Zwykly wozek wymaga sily w rekach a zakladam ze twojej mamie może brakowac energii. Na twoim miejscu zakupilbym elektryczny wozek i nawet nie ma co dalej tego analizowac.


Co jest lepsze, wózek manualny czy elektryczny dla seniora? - agora666 - 11-28-2016 05:12 PM

Zgadzam się z przedmowca. Mozesz sprawdzic oferte wozkow w sklepie internetowym Reha Fund. Warto zapoznać się dokładnie z oferta i tez skonsultowac swoj wybór ze sprzedawcą. Dodatkowo można dobrać inne specjalistyczne przedmioty, które przydadzą się przy rehabilitacji i opiece. Można wybierać spośród poduszek ortopedycznych do spania na sklep.rehafund.pl, podnośników i łóżek. Przede wszystkim elektryczne wózki nie są trudne w obsłudze o ile nie przekombinuje się i nie wybierze wózka ze zbyt wieloma bajerami. Oprócz solidnego silnika wózek musi mieć latwy przelocznik. Poza tym szczegolnie zwróciłabym uwagę na sprawność hamulców i dobre ogumienie oraz na oświetlenie.


Co jest lepsze, wózek manualny czy elektryczny dla seniora? - Patka83 - 11-28-2016 08:11 PM

Moja babcia ma taki wozek i śmiga nim że hoho. Też rodzice mieli obawy i napoczątku nie wypuszczali babci samej, ale po jakims czasie babci poczula się bardzo bezpiecznie i usamodzielnila się. Wózek nie ma skomplikowanej mechaniki i nie stwarza trudności. Babcia chwali sobie wygodne siedzisko i regulowany zagłówek. Wózek jest wygodniejszy od tradycyjnego i babcia szybciej porusza się.


Co jest lepsze, wózek manualny czy elektryczny dla seniora? - Banonowy_Joe - 11-28-2016 09:35 PM

Tradycyjny wózek sprawdza się o ile osoba nie musi pokonywac dlugich dystansów albo jeżeli ma opiekuna to wtedy jak najbardziej ma to wówczas sens. W przeciwnym wypadku na pewno bardziej sprawdzi się wózek elektryczny.